Lëkura jonë ka nevojë për mbrojtje nga toksinat dhe bakteret e këqija. Kështu që ju nevojitet kujdes i duhur i lëkurës gjatë gjithë kohës.
Përdorni këto maska ​​të mira me përbërës natyralë dhe zvogëloni njollat, njollat, plagët, rrudhat.

Kanellë dhe arrëmyshk me mjaltë
Kanella largon bakteret dhe sëmundjet, heq kërpudhat, viruset dhe inflamacionin. Mjalti përshpejton shërimin dhe pastron lëkurën. Limoni e bën atë të ndritshme. I kombinoni të gjitha në formën e një paste. Aplikojeni në fytyrë, por shmangni zonën e syve.

Aloe dhe shafran i Indisë
Kjo maskë është shumë e mahnitshme. Ka enzima dhe polisakaride për detoks dhe lagështi të lëkurës. Miksoni 1 lugë aloe, shafran i Indisë dhe aplikojeni. Shpëlajeni me ujë të bollshëm pas 20 minutave.

Qumështi dhe mjalti
Kjo lufton çarjet dhe e bën lëkurën më të bardhë. Kombinoni një lugë gjelle me qumësht dhe një lugë mjaltë. Shpëlajeni pas 10 minutash.

Të gjitha këto maska ​​janë të mrekullueshme dhe mund të zëvendësojnë trajtimet e kushtueshme. Gjithashtu ato janë natyrale dhe pa kimikate.

Facebook Comments
loading...
%d bloggers like this: