Kjo pije është shumë efektive në reduktimin e inflamacionit të nyjeve tuaja dhe në heqjen e të gjitha toksinave të dëmshme nga trupi juaj.

Nëse vuani nga artriti, duhet të provoni këtë recetë natyrale që do të largojë acidin urik nga nyjet tuaja dhe do të lehtësojë dhimbjen dhe inflamimin e tyre, në pak kohë.
Perberesit;
-1 kastravec,
-1 rrënjë xhenxhefil prej 2.5cm,
-1 fetë limoni
-2 kercenj selino.

Lani këto përbërës, copetoni kastravecin dhe selinone në feta.
Vendosni këto përbërës në një blender dhe, përzieni ato me shpejtësi të lartë për disa minuta.
Ju duhet ta konsumoni këtë pije 2 herë në ditë derisa të vini re një përmirësim.
Nëse filloni të ndjeni ndonjë dhimbje të lehtë, duhet të vazhdoni të pini këtë lëng sepse kjo është një shenjë se pirja është efektive.

SI ju ndihmon kjo recete?

Kjo pije natyrale ka përfitime të shumta shëndetësore. Ajo ka shumë veti alkalizuese dhe, është shumë e rekomanduar për të reduktuar temperaturën e trupit tuaj. Lëngu i kastravecit është shumë i dobishëm në heqjen e kristaleve të acidit urik nga nyjet. Xhenxhefili dhe selinoja, për shkak të numrit të madh te perberseve anti-inflamatore janë jashtëzakonisht efektive në lehtësimin e inflamacionit të nyjeve.

Burimi:homehealthyrecipes.com

Facebook Comments
loading...
%d bloggers like this: