Çfarë ndodh me trupin tuaj pas 1 lugë çaji me kanellë pluhur?

– Përmirëson tretjen dhe lehtëson problemet e tretjes

– Trupi juaj i përgjigjet insulinës në mënyrë më efektive dhe rregullon nivelet e sheqerit në gjak

– Përmirëson qarkullimin e gjakut dhe ka efekt antikoagulues

– Përmirëson funksionin kognitiv dhe kujtesën e cila është arsyeja pse është ideale për njerëzit që vuajnë nga çrregullime neurodegjenerative të tilla si sëmundja Alzheimer

– Parandalon sëmundjet e shkaktuara nga viruset dhe bakteret

– Ne marrim më shumë energji dhe shmangim lodhjen, duke e ringjallëruar trupin tonë

– Ato ulin dëmin e shkaktuar nga indet me kalimin e kohës, duke rinovuar trupin

– Përmirëson funksionimin e organeve të shumta dhe parandalon sëmundjet e zemrës.

Përveçse është e shijshme, përfitimet e aromës së kanellës e bëjnë këtë një ilaç alternativ me shumë vlerë.

Facebook Comments
loading...
%d bloggers like this: